Přehled vyráběných vín s možností objednávky zde.
 

 

Pozvánka na
BIOSLAVNOSTI
9.7.2016
Staré Město p. Sněžníkem

 

Velký úspěch - v květnu letošního roku získala firma Veritas na 43.WEINparade Poysdorf stříbrné medaile za – Solaris 2015 výběr z hroznů, Aletta 2015 kabinet, Rulandské šedé 2014 jakostní 

 

Vítame Vás na stránkách Vinařství VERITAS

Firma VERITAS spol. s r.o. byla založena v roce 1998. Společnost založil ing. Vlastimil Pospíšil na základě dlouholetých zkušeností s výrobou vín a pěstováním sazenic révy vinné. Společnost VERITAS spol. s r.o. je rodinná firma, která se zabývá pěstováním hroznů révy vinné a následnou výrobou vín v režimu ekologického vinohradnictví.
Jsme přesvědčeni, že se i v našich podmínkách dají vypěstovat kvalitní hrozny v kategorii BIO, které jsou následně zpracovávány v našem vinařském provozu. Vyrábíme BIO vína pouze z vlastních vypěstovaných hroznů z našich vinic a tím můžeme deklarovat odběrateli 100% původ Moravských odrůd. Naše vinice se nacházejí ve 3 katastrálních území – Bošovice, Borkovany a Klobouky u Brna. Vinice jsou vysázené v těch nejlepších polohách daného katastrálního území v tratích Stará hora, Rozehnálky a Ostrá. Jedná se o ohraničené chráněné jižní a jihozápadní polohy s mírnou svažitostí od 6,6° do 8,6°. Celková plocha obhospodařovaných vinic je 82 ha.

Díky systému pěstování, mikroklimatu, půdnímu podloží, svažitosti, slunci aj.  můžeme tvrdit a přiřadit oslovení k našim vinicím terroir (čti teroá) – vína z těchto vinic jsou vína jedinečná, autentická, daná pro půdní podmínky našich viničních tratí.


"Vypěstováním kvalitního hroznu dáváme dobrý základ pro výrobu špičkových BIO vín."